Już za chwilę odsłonimy zasłony, rolety, żaluzje i zaczniemy wypatrywać pierwszą gwiazdkę. Chyba każdy z nas lubi ten moment. Bo zaraz po tym jak się pojawi na niebie, pod choinką pojawi się góra prezentów. Wyrośliśmy już z tego, aby wierzyć w Św. Mikołaja – dlatego niestety albo i stety musimy już na początku grudnia wyruszać na wielkie poszukiwanie prezentów. Zwłaszcza, że w naszej tradycji prezenty otrzymują wszyscy którzy są z nami na Wigilii. Nie da się ukryć, że gwiazdkowe prezenty to wielka radość i oczekiwanie dla najmłodszych. Dorośli maja nieraz ciężki orzech do zgryzienia, posiłkują się reklamami w programach dla dzieci, aby wiedzieć co w danym momencie jest pożądane przez milusińskich.

Dla tych najmłodszych zwykle wybieramy pluszowe maskotki, grzechotki, zabawki edukacyjne, ciuszki. Dla starszych książeczki do kolorowania, puzzle, lalki Barbie, samochody. Jednak coraz częściej wybieramy oryginalne prezenty dla naszych dzieci. Są to gry planszowe, edukacyjne, stawiamy na aktywność sportową wręczając rolki.

Kiedy dzieci buszują pod choinką poszukując prezentów dla siebie, dorośli również nie ukrywają chęci rozpakowywania chociażby małego pudełeczka.
Tu często stawiamy na drobne tradycyjne prezenty. Chcemy, aby były one zgodne z zainteresowaniami obdarowanego. Wybierając prezent na gwiazdkę dla mężczyzny często decydujemy się na element garderoby – gustowny krawat, skarpetki albo koszulę. Dla kobiety, są to również prezenty praktyczne jak książka, apaszka, dla babci-broszka, bransoletka dla mamy i kolczyki dla cioci. Często dołączamy dla nich mały kosmetyk jak perfumy czy krem do twarzy. Dopełnieniem każdego z wymienionych prezentów na gwiazdę na pewno będzie tutaj gustowne opakowanie.
Ważne jest jednak w tym dniu zupełnie co innego. Prawdziwa, rodzinna atmosfera gdzie miłość i zaufanie przewyższa nawet największą górę prezentów, które ułożymy dla najmłodszych pod choinką.