Niełatwo jest wybrać prezent dla tych, których jak się zdaje znamy bardzo dobrze. Rodzice, rodzeństwo, dziadkowie – nie zawsze mamy pomysł na upominek dla nich. Nie mówiąc już o dalekich ciotkach czy kuzynostwie, o których zbyt wiele nie wiemy, ale jednak zdarzają się takie momenty, gdy wypada kupić dla nich podarunek. Trafić w czyjś gust z prezentem to prawdziwa sztuka. Są jednak takie rozwiązania, które sprawdzą się w prawie każdych okolicznościach.

Przede wszystkim podarunek należy dopasować do osoby, którym go obdarowujemy. Prezent dla mamy, dla taty, dziadka czy babci – dla każdej z tych osób powinien być inny. Jeśli chodzi o dziadków to dobrym pomysłem są masaże lecznicze i relaksacyjne czy wycieczka do uzdrowiska. Można złożyć się na prezent dla nich razem z rodzeństwem lub z rodzicami. Z pewnością babcię i dziadka ucieszy elegancki album fotograficzny ze zdjęciami rodzin albo kubki z wizerunkiem wnuków.

Gdy kupujemy prezent dla rodziców warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania. Tatę może ucieszyć np. zwiedzanie lotniska z lotem widokowym lub krótkim kursem pilotażu, a mamę atomizer na perfumy. Jeśli kupujemy wspólny prezent dla rodziców możemy podarować im wycieczkę lub przedmioty do dekoracji ich domu.

Jeżeli mamy w rodzinie dzieci należy pamiętać o tym, że prezent dla nich powinien być dopasowany do ich wieku i płci. Rodziców malucha na pewno ucieszy jeśli podarunek będzie miał walory edukacyjne. Dobrym pomysłem będą kolorowe książeczki. Z niezwykle modnymi zabawkami lepiej uważać, ponieważ dziecko może dostać kilka takich samych przedmiotów, gdy wszyscy obdarowujący ich pociechę będą chcieli podążyć za trendami. Natomiast gdy kupujemy prezent dla kogoś, kogo słabo znamy najlepiej kupić coś tradycyjnego, np. czekoladki znanej marki, dobre wino czy bukiet kwiatów.