Kiedy zbliża się data w kalendarzu 18 urodzin dziewczyny, koleżanki, przyjaciółki pojawia się wiele pomysłów w naszej głowie na odpowiedni prezent na 18–tkę. Inspirację często czerpiemy z zainteresowań, upodobań naszej jubilatki. Patrzymy na co dzień na to co lubi, jakie książki czyta, w co lubi się ubierać, czy nosi biżuterię … Pamiętajmy czy lubi chodzić do kina – bo jeśli tak to warto jej wykupić karnet na premiery kinowe, bądź kupić na DVD jej ulubioną kolekcją filmową.


Zawsze wybierając taki prezent musimy wiedzieć, że i tak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że pamiętamy o niej o jej jubileuszu. Czasami bywa tak, że z powodu braku gotówki zaczynamy się zastanawiać nad jakąś tańszą formą upominku. I uwierzcie mi – bardzo fajnym pomysłem drodzy Panowie będzie zabranie jej do ZOO, kupienie dużej waty cukrowej, bądź kolorowego balonu. Powrót do czasów młodości  podkreśli to jak ważny, dojrzały wiek ukończyła. Bardzo często zastanawiając się nad pomysłem na prezent na 18-tkę dla dziewczyny zaglądamy do sklepów ze starociami bądź upominkami. Wielu panów decyduje się na zakup wygrawerowanych bransoletek, łańcuszków. To z pewnością ten rodzaj prezentu dla dziewczyny, który zostanie zapamiętany na długi czas. Jeśli natomiast nie uznajemy tej wszechobecnej komercjalizacji i dalekie jest nam szukanie, ganianie po sklepach za tym odpowiednim prezentem możemy zrobić taki własnoręcznie.
Może to być kolorowy breloczek, wykonany z modeliny, albo gustowanie ozdobiona ramka do zdjęć. Również wielką radość sprawi naszej świętującej dziewczynie własnoręcznie wykonany album ze zdjęciami na których jesteście tylko Wy.
Często takie własne prezenty sprawiają wiele radości i zadowolenia niż kolejny prezent zakupiony w sklepie. Tu liczy się inwencja samego twórcy. Czasami przesadne zapatrzenie za modą może być zgubne, zwłaszcza jeśli na prezent nie chcemy przeznaczyć jakiejś naprawdę  dużej sumy.
Pamiętajmy o jednym – nie wartość prezentu decyduje o jego wyjątkowości. Tu liczy się niewątpliwie pamięć o jubilatce.