pomysł opakowania na prezentSzary papier i cielista rafia, klejona torebka z plecionym sznurkiem, tekturowe pudełko z wyściółką z bibuły. To przekrój przez opakowania prezentowe dostępne na polskich stoiskach. Nuda. Jednak dla opakowań jest jeszcze nadzieja. Czasami same mogą stanowić ciekawy prezent. Wystarczy, że poświęcimy im trochę uwagi i kreatywnie wykorzystamy papier, na którym przecież nadrukować można wszystko. Prezent na gwiazdkę, czy prezent na imieniny nietypowo opakowany, zwróci uwagę wszystkich gości zebranych na imprezie. A ty będziesz miał świadomość, że bliskiej osobie ofiarowałeś więcej niż zimne i smutne opakowanie, które i tak trafi do kosza.

Moja babcia mawiała: – pomysl na prezent – bo tak się kiedyś mówiło – to rzecz podstawowa… – opakowanie to rzecz wtórna. No cóż, nie wszystkie babcie są autorytetem. Dobre opakowanie może samo w sobie być prezentem lub nawet go przebić. Poniżej kilka przykładów toreb, które urzekają swoją prostą i zabawną formą. Tak niewiele trzeba, aby z rzeczy zwykłej, widzianej wielokrotnie zrobić przedmiot, który każdy chciałby ofiarować.

Planujecie podarować młodej osobie trampki lub inne modne botki na prezent na imieniny? Jeśli tak, to tylko w takiej torbie. Rolę uszu grają tutaj sznurówki. Na zdjęciu pomysł Converse, ale torbę można wykonać samemu naklejając wydrukowane zdjęcie trampka na papier, robiąc dziurki i przewlekając stare sznurówki. Recycling pełną gębą.

A oto uniwersalny papier do pakowania prezentów. Jeśli macie potrzebę zapakować prezent na walentynki nic prostszego. Wśród liter na pewno znajdzie się ciąg (pionowo, poziomo lub po skosie), który stworzy wyznanie „I love you”. Opakowanie daje sporo radości. Gwarantuję, że każdy obdarowany będzie chciał zakreślić wszystkie możliwości życzeń.

uniwersalny papier na prezent

A tak możecie opakować prezent na mikołaja. Tuby wykonano z grubej tektury i oklejono marszczonym papierem. W tubę można wsypać cukierki, owoce lub włożyć skarpetki, krawat albo inną wyeksploatowaną rzecz. W tym przypadku skarpety plus opakowanie w kształcie czapki Świętego Mikołaja równa się wyjątkowy prezent.

opakowanie prezentu na mikołaja